Logo Urzędu Gminy Czarna Dąbrówka

Spotkanie Klubu Osób z Niepełnosprawnościami

 

W ramach projektu realizowanego przez Centrum Usług Społecznych w Czarnej Dąbrówce pn. Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027

odbyło się kolejne spotkanie Klubu Osób z Niepełnosprawnościami. Zajęcia kulinarne miały miejsce w Świetlica Wiejskiej w Nożynie 

i jak zawsze przebiegały w serdecznej, przyjaznej atmosferze.

Tym razem uczestnicy wspólnie przygotowywali aromatyczny makaron Pad Thai oraz pyszne koktajle owocowe.

Prowadzący zajęcia z dużym zaangażowaniem i dokładnością omawiał wszystkie składniki potraw, zachęcając do aktywnej dyskusji oraz rozpoznawania warzyw 

i przypraw. Każdy miał okazję włączyć się w proces przygotowywania dań, dzięki czemu spotkanie było nie tylko nauką gotowania, ale także doskonałą formą integracji.

Po części  kulinarnej uczestnicy klubu uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych pod okiem instruktora. Uczestnicy malowali na fartuszkach kuchennych wybrany prze siebie wzór,

który następnie dekorowali według własnej inicjatywy.

Niektóre osoby wymagają większego wsparcia i troski, dlatego podczas zajęć obecny będzie asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami,

który będzie czuwał nad bezpieczeństwem  oraz służył pomocą w wykonywaniu poszczególnych czynności

Czterogodzinne spotkanie minęło niezwykle szybko, a uczestnikom żal było opuszczać salę. Radość ze wspólnej pracy,

rozmów i możliwości rozwijania nowych umiejętności była wyraźnie widoczna na twarzach klubowiczów.

Podczas spotkania dyrektor Centrum Usług Społecznych w Czarnej Dąbrówce zaproponowała uczestnikom, aby wymyślili nazwę dla swojego Klubu.

Pomysł został przyjęty z entuzjazmem i potraktowany jako zadanie domowe na kolejne spotkanie. Z niecierpliwością czekamy na kreatywne propozycje i następne wspólne działania!

Zapraszamy do prezentacji zdjęć.