Logo Urzędu Gminy Czarna Dąbrówka

Modernizacja remizy strażackiej w Jasieniu

Z radością informujemy o zakończeniu inwestycji pod nazwą „Modernizacja remizy strażackiej w Jasieniu”, która została zrealizowana przy znacznym wsparciu finansowym ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w wysokości 176 400,00 zł. Wykonawcą prac była firma RENO-BUD Tomasz Grzonka z Bytowa.

Celem projektu była poprawa stanu technicznego remizy, która odgrywa istotną rolę w życiu lokalnej społeczności – nie tylko jako siedziba jednostki OSP, ale także jako ważny element infrastruktury bezpieczeństwa publicznego w gminie.

Zakres zrealizowanych prac obejmował:

  • modernizację elewacji budynku garażu,
  • malowanie ścian wewnętrznych garażu,
  • modernizację wieży wraz z naprawą dachu,
  • wymianę podwalin, słupów, zastrzałów konstrukcji szachulcowej,
  • uzupełnienie tynków w konstrukcji szachulcowej,
  • impregnację oszalowania wieży,
  • naprawę okiennic,
  • remont pomieszczeń socjalno-sanitarnych,
  • montaż wentylacji oraz instalację odsysacza spalin.

Wkład własny Gminy Czarna Dąbrówka w realizację inwestycji wyniósł 43 600,00 zł.

Zakończona modernizacja znacząco podnosi standard techniczny oraz estetykę obiektu, co wpłynie na komfort i bezpieczeństwo użytkowników, a także przedłuży żywotność remizy jako budynku o charakterze zabytkowym.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności