Nowy Sprzęt dla OSP - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Nowy Sprzęt dla OSP

 











































Nowy sprzęt dla OSP


W dniu 10.10.2017r. w remizie OSP Czarna Dąbrówka odbyło się spotkanie przedstawicieli jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej Gminy, którego celem było posumowanie działania związanych z usuwanie skutków sierpniowej nawałnicy.


W wyniku nawałnicy wszystkie jednostki z terenu naszej gminy zaangażowane były w usuwanie powalonych drzew, udrażnianiu dróg, dowożenie wody do gospodarstw rolnych oraz w kilku przypadkach zabezpieczano agregaty prądotwórcze dla osób wymagających stałego podłączenia do urządzeń medycznych.


Wszelkie działania ratownicze koordynowane były od samego początku przez Komendanta Gminnego OSP Dh Andrzeja Rusieckiego oraz Wójta Gminy Czarna Dąbrówka, który w trybie pilnym zwołał Gminny Zespół Zarzadzania Kryzysowego, który dysponował siłami i środkami technicznymi będącymi na wyposażeniu Urzędu Gminy oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej w Czarnej Dąbrówce.

Podczas spotkanie Wójt Gminy Czarna Dąbrówka podziękował strażakom za zaangażowanie w prowadzonych działaniach.


Kolejnym punktem spotkania było przekazanie poszczególnym jednostkom OSP pozyskanego sprzętu ratowniczego.


6 października 2017 r. przedstawiciele jednostek OSP z terenu Gminy Czarna Dąbrówka uczestniczyli  w uroczystej gali zorganizowanej przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy.


Do naszych jednostek trafiły  trzy pompy szlamowe marki Honda oraz dwie duże pilarki do drzew marki Stihl.  Jednocześnie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za pośrednictwem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP RP w Gdańsku dofinansował zakup pilarki spalinowej Stihl oraz motopompy szlamowej Niagara.

Zaprzyjaźniona jednostka OSP z okolic Warszawy przekazał również dwie pilarki Stihl. W ramach otrzymanej dotacji na wyposażenia strażaków trafiła również nowoczesna lanca gaśnicza do prowadzenia działań w miejscach trudno dostępnych. W ramach otrzymanego wsparcia ze Starostwa Powiatowego w Bytowie zakupiono również agregaty prądotwórcze z czego jeden o mocy 2,5 kW został przekazany do OSP Rokiciny.

Docelowo w ramach środków własnych na początku przyszłego roku zostanie zakupiony agregat o mocy powyżej 10 kW, który zostanie przekazany do Zakładu Gospodarki Komunalnej.

W sumie do strażaków z terenu naszej Gminy trafił sprzęt o wartości 46000 tyś złotych.










































 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego