Logo Urzędu Gminy Czarna Dąbrówka

Szanowni Mieszkańcy Gminy Czarna Dąbrówka

Przez okres minionej, mojej  obecnie 5 letniej kadencji jako Wójt Gminy miałem przyjemność pracować dla Was,

podejmując wyzwania i decyzje mające na celu poprawę jakości życia naszej przestrzeni publicznej.

 

Z kolei Wasza współpraca, zaangażowanie z różnych środowisk, codzienne wsparcie były nieocenione i niezastąpione. Wsłuchiwanie się w Wasze dyskusje,

problemy, rozmowy, były inspiracją i ukierunkowaniem pracy mojej i  pracowników mojej administracji.

 

Zwieńczeniem jakości pracy tej kadencji jest otrzymany za 2023 r, z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej woj. Pomorskiego, tytułu za 2023 rok

Lidera - najlepszej gminy w Powiecie Bytowskim.

Z pewnością jest to osiągnięcie i ocena pracy moich współpracowników, całej kadry pracowników Urzędu, jednostek podległych, Stowarzyszeń, Sołtysów, Radnych.

Każdy z Was mieszkańców swoimi  działaniami w różny sposób dołożyliście cegiełkę do tego sukcesu.

 

W ciągu minionego 5-lecia wydarzyło się wiele istotnych zdarzeń społecznych i gospodarczych, które jakościowo ułatwiają i poprawiają życie w naszej Małej Ojczyźnie.

- przebudowa oczyszczalni ścieków w Czarnej Dąbrówce
- budowa PSZOK
- budowa oczyszczalni : Bochówko, Jasień (modernizacja)
- budowa nowej części szkoły w Czarnej Dąbrówce
- budowa stadionu
- prawie całkowite zakończenie remontów dróg wojewódzkich 211, 212
- wymiana oświetlenia ulicznego na terenie gminy na energooszczędne LED
- wymiana wszystkich systemów grzewczych w obiektach samorządowych na kategorię 5G
- montaż instalacji fotowoltaicznych na szkołach, przepompowniach, oczyszczalniach i hydroforniach
- budowa świetlic - Rokity i Dęby
- place zabaw: Podkomorzyce, Nożynko, Jasień, Kozy, Mikorowo, Kartkowo, Unichowo
- pomosty nad jeziorami Łupawsko, Nożyno, Kartkowo, Mikorowo, Unichowo
- utworzenie 3 Klubów Seniora
- środki z funduszy unijnych dla 14 oddziałów przedszkolnych
- boisko wielofunkcyjne w Jasieniu
- firma kajakowa: Kozin, Łupawsko, żeglarska: Łupawsko


Realizacja tak wielu inwestycji była możliwa dzięki dobrej organizacji pracy ale też dobrze dobranej, profesjonalnej, odpowiedzialnej kadrze pracowników.

Na trwający już 2024 rok przygotowaliśmy kolejne duże zadania inwestycyjne w większości wsparte zdobytymi środkami Unijnymi i Rządowymi.

- remonty kościołów: Jasień, Czarna Dąbrówka, Nożyno, Rokity
- modernizacja sieci wod-kan na terenie gminy, budowa nowych stacji uzdatniania wody, budowa nowego biurowca dla ZGK (17 mln)
- rozbudowa szkoły w Jasieniu
- termomodernizacja obiektów: Urząd Gminy, CIT, sala gminastyczna SP Rokity, świetlica Kleszczyniec.

Bez Waszego też wsparcia które dawaliście mi często, na co dzień, na spotkaniach, zebraniach nie byłoby możliwe osiągnięcie tak wielu celów i sukcesów.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom naszej gminy za aktywny udział w życiu społecznym, za Waszą otwartość oraz za wspólne dążenie do rozwoju naszej wspólnoty.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                       WÓJT  GMINY

                                                                                                                                                                                                                                                                                       JAN  KLASA

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności