Logo Urzędu Gminy Czarna Dąbrówka

Przypomnienie o obowiązku składania deklaracji CEEB

   Deklaracja CEEB to oświadczenie właściciela lub zarządcy budynku składane na ceeb.gov.pl. Deklaracja dotyczy liczby i rodzaju wszystkich posiadanych źródeł ciepła i źródeł spalania paliw w budynku lub lokalu. W komunikacie więcej informacji o tym jak złożyć deklarację na ceeb.gov.pl.
   Deklarację w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków składamy od 1 lipca 2021 r. Obowiązek składania deklaracji wynika z ustawy z 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów.

Nowe źródło ciepła – nowa deklaracja

   Jednorazowe wypełnienie deklaracji nie sprawia, że obowiązek ten zanika. Każde nowe zainstalowane źródło ciepła wymaga złożenia nowej deklaracji. Powinniśmy ją zatem powtarzać za każdym razem gdy następuje zmiana źródła ciepła.

Deklaracja – krok po kroku

W związku z tym obowiązkiem i z zapotrzebowaniem zgłaszanym m.in. przez gminy, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przygotował ulotkę edukacyjną wyjaśniającą kogo dotyczy ten obowiązek, jak go wypełnić i kiedy. 

Skierowana jest przede wszystkim do właścicieli domów i do zarządców nieruchomości. Zawiera podstawowe informacje na temat tego:

  • czym jest deklaracja CEEB
  • kto ją składa i kiedy
  • w jaki sposób można złożyć deklarację
  • jaki jest cel złożenia deklaracji CEEB
     

Po co?

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków to ważny element walki ze smogiem w całym kraju. Dzięki CEEB gminy mogą planować lokalne polityki niskoemisyjne i działania, których celem jest poprawa powietrza na ich terenie, a w efekcie ochrona zdrowia i poprawa jakości życia mieszkańców.

Pliki do pobrania:

Ulotka na temat deklaracji CEEB
Format: pdf, 1.11 MB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności