Logo Urzędu Gminy Czarna Dąbrówka

Jak edukować mądrze, z pasją i skutecznie?

 

Ścieżka edukacyjna jest rewelacyjnym na to sposobem. Spacer na świeżym powietrzu  , ciekawe tablice informacyjne,

piękne krajobrazy - taka wycieczka na długo pozostaje w pamięci.   

I tak właśnie zrobili w Sołectwo Rokity i Centrum Aktywności Społecznej w Rokitach Gmina Czarna Dąbrówka Tu Się Wypoczywa w Nadleśnictwo Cewice.

Otwarta tam została tuż przy Szkoła Podstawowa im. Gryfa Pomorskiego w Rokitach leśna ścieżka przyrodniczo - rekreacyjna "Przyjaciel lasu".

Daliśmy dofinansowanie na realizację tego zadania.  Z uroczyści najbardziej chyba cieszyli się członkowie Zespół Sygnalistów Myśliwskich

„Jantar” Gdańsk , dzięki którym piękna muzyka rozbrzmiewała po lesie.      

 13 tablic edukacyjnych - o ekosystemie wodnym, cyklu życia lasu, roślinach chronionych, grzybach, owocach i ssakach leśnych.  

A do tego wiata, kładka, ścieżka zdrowia, ławka, huśtawka - na długości 1,7 km przygotowano mnóstwo atrakcji.  

 Nowa ścieżka to miejsce idealne do odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców.  To również edukacja zrealizowana w oryginalny, ciekawy, niebanalny sposób.

A dookoła lasy, bagna, jeziora - czyli jednym zdaniem: teren bardzo urozmaicony.  

 Ale to również teren, w którym odbywać się będą szkolne zajęcia z biologii, a nawet wychowania fizycznego  czy lekcje wychowawcze. 

 My z tego wydarzenia wróciliśmy zachwyceni. Piękne miejsce, piękna ścieżka, cudowni ludzie. Warto przekonać się o tym samemu. 

Galeria zdjęć

49 50 52 45 46 47 48 42 43 44 37 39 40 41 34 35 36 31 32 33 27 28 29 30 23 24 25 26 21 22 19 20 18 16 17 12 13 14 15 8 9 10 11 4 5 7 1 2 3 6 PHOTO-2025-12-06-13-35-42 PHOTO-2025-12-06-13-35-43 PHOTO-2025-12-06-13-35-51 PHOTO-2025-12-06-13-35-46
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności