Logo Urzędu Gminy Czarna Dąbrówka

Intensywne śnieżyce w naszej Gminie

 

Zapowiadane w minionym weekend, przez służby meteo i WCZK prognozy i zagrożenia związane z intensywnymi śnieżycami

wystąpiły na całym Pomorzu i również intensywnie w naszej Gminie.

W zależności regionalnej intensywności opadów praktycznie lokalnie kampania odśnieżania rozpoczęła się już w czwartek.

Obszarowo Gmina do odśnieżania podzielona jest na 8 okręgów. Dyspozycje na wyjazdy sprzętu odbywają się indywidualnie i w kontakcie z sołtysami w zależności od potrzeb.

Od piątku intensywność opadów spowodowała iż dyspozycja na odśnieżania została wydana na wszystkie rejony przy pomocy ośmiu środków transportu.

Trwała przez całą sobotę , niedzielę i poniedziałek od 4.00.

Lokalnie miało miejsce wydłużenie przejazdu spowodowane wysokimi zaspami i zawiewami z pól.

Chyba nigdy w kampaniach odśnieżania nie otrzymaliśmy od Was - mieszkańców tak spontanicznej i znaczącej pomocy.

Miała ona miejsce w b.wielu miejscach gdzie został użyty wolontariacko również ciężki sprzęt.

W imieniu swoim i Kier.Gminnego CZK P.Klonowskiego dziękujemy za tę nieocenioną, bezinteresowną pomoc.

Dziękuję też Sołtysom którzy lokalnie liderowali w kontakcie i organizowali też poza urzędową pomoc.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności