III Piknik Żeglarski 2026

15 maja 2026 r. nad jeziorem Trzebież w Nożynie odbył się III Piknik Żeglarski.
Choć pogoda tego dnia nie rozpieszczała uczestników, nikomu nie zabrakło żeglarskiej pasji, uśmiechu i pozytywnej energii.
Deszcz i wiatr nie przeszkodziły we wspólnym przeżywaniu wyjątkowej przygody, która już po raz trzeci zgromadziła w Nożynie, miłośników wodnych aktywności i dobrej zabawy.
W wydarzeniu uczestniczyły drużyny z jedenastu szkół, m.in. z Czarnej Dąbrówki, Rokit, Jasienia, Lipnicy, Borowego Młyna, Brzeźna Szlacheckiego,
Parchowa, Skórowa, Potęgowa i Łupawy.
Piknik stał się doskonałą okazją do integracji, budowania relacji oraz wspólnego odkrywania żeglarskich pasji.
Najbardziej wyczekiwanym punktem programu były zajęcia na wodzie.
Uczestnicy mogli spróbować swoich sił na kajakach, deskach SUP oraz żaglówkach klasy Optimist, Laser Pico.
Wiele emocji dostarczyły również rejsy motorówką po jeziorze Trzebież, a także pokazy i zawody wodne. Podczas pikniku realizowano także zajęcia edukacyjne i integracyjne.
Uczestnicy poznawali sprzęt żeglarski, uczyli się wiązania podstawowych węzłów oraz zasad bezpiecznego zachowania nad wodą.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się także aktywności artystyczne i kreatywne.
Uczniowie brali udział w grze o tematyce morskiej, śpiewali szanty, malowali twarze,
wykonywali pamiątkowe prace na drewnie z motywami marynistycznymi oraz poznawali tajniki kodowania żeglarskich wiadomości i morskich szyfrów.
Żeglarskie zmagania drużyn zakończyły się następującą klasyfikacją:
I miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łupawie
II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łupawie
III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Lucjana Kowalskiego w Skórowie
-
III Piknik Żeglarski to wydarzenie, z którego jako społeczność szkolna jesteśmy niezwykle dumni.
Po raz kolejny udowodniliśmy, że żeglarska pasja łączy ludzi, integruje społeczności szkolne i pokolenia oraz staje się doskonałą lekcją współpracy, odpowiedzialności i wytrwałości.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie i wspólnie stworzoną, wyjątkową atmosferę!
Link do relacji foto:

