Akademia Otwartych Umysłów… - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Akademia Otwartych Umysłów…

Fundusze UE > 2016-2018 > Projekt: Akademia …___________________________________________________________________________

Program wyjazdów do Gdańska i Warszawy

 

____________________________________________________________________________________

TIK


Zakończyło się kolejne szkolenie dla nauczycieli w ramach projektu „Akademia Otwartych umysłów – wzrost jakości edukacji ogólnej w Gminie Czarna Dąbrówka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


W zajęciach uczestniczyło łącznie 27 nauczycieli. Uczestników podzielono na dwie grupy. Szkolenie poprowadził Pan Mateusz Ulenberg, który przedstawił nauczycielom zagadnienia z zakresu narzędzi TIK oraz przeprowadził instruktaż z obsługi tablicy interaktywnej. Szkolenie miało na celu ukazanie możliwości wykorzystania pomocy dydaktycznych, które otrzymały szkoły w ramach projektu oraz przykłady praktycznego zastosowania ich w celu uatrakcyjnienia tradycyjnych form nauczania.  

Koordynatorzy projektu

____________________________________________________________________________________


Wycieczka


Drodzy uczniowie biorący udział w projekcie „Akademia Otwartych umysłów – wzrost jakości edukacji ogólnej w Gminie Czarna Dąbrówka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, zgodnie z jego założeniami już niedługo ruszacie na wycieczki edukacyjne.

Z uwagi na dużą liczbę wycieczek szkolnych organizowanych w miesiącu czerwcu ciężko było nam znaleźć wolne terminy dla tak licznych grup, ale na szczęście udało się:
1) Wycieczka dwudniowa do Warszawy dla gimnazjalistów odbędzie się 21.06.2017r., powrót 22.06.2017r.
Nocleg w Warszawie odbędzie się w Hotelu Patron (http://patron.waw.pl/hotel-2/). Uczestnicy zakwaterowani zostaną w pokojach: 2, 3-os standard, wszystkie pokoje na jednym piętrze. Każdy pokój posiada osobne łóżka, własną łazienkę, czajnik elektryczny, odbiornik TV oraz dostęp do bezprzewodowego Internetu wi-fi.

2) Wycieczka do Centrum Hevelianum w Gdańsku dla uczniów szkół podstawowych odbędzie się także 21.06.2017r.

Szczegółowe informacje i plan wyjazdu już wkrótce.

Koordynatorzy projektu

____________________________________________________________________________________


Nowe zajęcia


W kwietniu ruszyły kolejne zajęcia w ramach projektu „Akademia Otwartych umysłów – wzrost jakości edukacji ogólnej w Gminie Czarna Dąbrówka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, tj. kompetencje kluczowe społeczne oraz doradztwo zawodowe dla uczniów gimnazjum. 9 nauczycieli rozpoczęło swój udział w szkoleniu coachingowym, które zakończy się egzaminem.


Zakończono całkowicie dostawy wyposażenia pracowni szkolnych przewidzianych w zadaniu. Jesteśmy pewni, iż nowe narzędzia i pomoce dydaktyczne będą pomocne nauczycielom w prowadzeniu lekcji i  jednocześnie uatrakcyjnią je.

Koordynatorzy projektu


____________________________________________________________________________________


Zajęcia dodatkowe dla uczniów


W styczniu swoją przygodę z projektem rozpoczęli uczniowie naszych szkół. W roku szkolnym 2016/2017 zadaniem zostanie objęte 174 uczniów. Z uwagi na późniejsze niż wstępnie zaplanowano rozpoczęcie się zajęć uczestnicy projektu mają sporo godzin do nadrobienia, ale spoglądając na zadowolone miny uczniów nie sprawia im to najmniejszego problemu.

koordynatorzy projektu

____________________________________________________________________________________


Ruszyły szkolenia i dostawy


28 grudnia rozpoczęło się ogólnorozwojowe szkolenie dla nauczycieli w ramach projektu  „Akademia Otwartych umysłów – wzrost jakości edukacji ogólnej w Gminie Czarna Dąbrówka”. Zajęcia (łącznie 81 godz.) potrwają do marca przyszłego roku i zakończą się egzaminem. W szkoleniu uczestniczy 19 nauczycieli uczących w placówkach oświatowych na terenie naszej gminy.


Dostarczono część zakupów do szkół przewidzianych w ramach projektu, tj. narzędzia TIK (czyli laptopy, projektory, tablice multimedialne, itp.) oraz część materiałów niezbędnych do przeprowadzenia zajęć. W najbliższym czasie planujemy zakupić wyposażenie pracowni szkolnych oraz wystartować z zajęciami dodatkowymi dla uczniów.

Koordynatorzy projektu
 

************************************************************************************

Strona 1, 2,


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego