Spotkanie z Orange - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Spotkanie z Orange

 
 Szerokopasmowy Powiat Bytowski


Długo oczekiwaliśmy na znaczną poprawę połączeń internetowych, jego dostępności i też  jego prędkości. Wykonana przez "Orange"  przy pomocy śr. unijnych  duża inwestycja w woj. Pomorskim objęła również nasz teren i w jej ramach wykonana została główna sieć światłowodu.

Zostały w niej ujęte rejony szczególnie  narażone na słaby zasięg lub wręcz białą plamę dostępności do Internetu. Wykaz ten był sporządzony przez samą "Orange".


Doczekaliśmy się realizacji, zapowiadanego w styczniu na naradzie w powiecie,  drugiego etapu czyli podłączeń do odbiorców.


W GCKiB 11 kwietnia zorganizowaliśmy wspólne dla powiatu i gminy Bytów spotkanie z "Orange" na którym omówiony został kalendarz montażu urządzeń w ramach projektu. W naszej Gminie 11 miejscowości zyska  światłowodowy dostęp do szybkiego Internetu o prędkości co najmniej 100 Mb/s. Ułożonych zostanie ponad 100 km sieci do odbiorców.


Po 20 kwietnia zostanie podany szczegółowy kalendarz spotkań z mieszkańcami i firmą "Orange" i wykonawcą  podłączeń celem konkretnego omówienia sposobu zawierania umów  i  sposobu dojścia do poszczególnych posesji.
Całkowity koszt rozbudowy sieci światłowodowej to ponad 3,6 mln zł, z czego blisko 1,6 mln (44%) to środki własne Orange Polska. Zakończenie projektu planowane jest  na 31 sierpnia 2018 roku.


W Gminie Czarna Dąbrówka projektem objęte zostały takie miejscowości jak Kozin, Kozy, Gliśnica, Bochowo, Bochówko, Kotuszewo, Łupawsko, Pałąki, Czarna Dąbrówka, Rokity I Nożyno. W ramach projektu podłączone zostaną również szkoły w Czarnej Dąbrówce, Rokitach I Nożynie. Obecnie prowadzona jest kampania zbierająca deklarację chęci podłączenia łącza szerokopasmowego do domów.


Do 18 kwietnia stosowne deklaracje można pobrać I złożyć do sołtysów oraz w Domu Kultury w Jasieniu, Urzędzie Gminy Czarna Dąbrówka oraz w Rokitach w budynku szkoły.


Poza tym stosowną deklarację można pobrać I złożyć w salonie Orange między innymi w Bytowie oraz przesłać mailem na adres cyfrowy.
powiat.bytowski@orange.com. Więcej informacji można zasięgnąć dzwoniąc na dedykowana infolinie pod nr Tel. 800-606-606.

Osobą odpowiedzialną przy realizacji projektu i jego koordynatorem z ramienia Urzędu jest Informatyk P. Mateusz  Ulenberg.


Załącznik:

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego