Nowy samochód OSP - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Nowy samochód OSP

 
 
 
 


Nowy samochód dla OSP


Wydawało   się, iż ostatnia , lutowa, Sesja Rady Gminy odbędzie się  standardowo, bez elementów emocji. Taki element zaskoczenia  przyniosło  jednak głosowanie na uchwałą przyznającą środki na zakup samochodu strażackiego dla jednostki OSP. Omawiana uchwała na komisjach nie  wzbudzała żadnych emocji ani sprzeciwów. Nie zadawano żadnych pytań o celowości czy potrzebie. Przedstawione uzasadnienie zakupu  wydawało się  logiczne, nie budzące sprzeciwów.

W trakcie trwania obu ostatnich kadencji jest to nabywana już czwarta jednostka. Pomimo, iż  są to jednostki używane (marki zachodnie- mercedes, ostatni renault), znajdują się w bardzo dobrym stanie. Od chwili dokonanych zakupów,  nie ponosimy , na ich rzecz, żadnych kosztów  remontów.

Nowo zakupywana jednostka (samochód renault, 9 miejsc dla strażaków w akcji, pojemność wody 3 tyś. litrów, dwa napędy) trafi do jednostki z Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego w Nożynie.
Znajdująca się tu jednostka (mercedes, dwa napędy, 2 tyś litrów, sześć miejsc dla strażaków w akcji) zastąpi 40 letni samochód "Star" w OSP Jasień.


Zakup dofinansowany jest przez Starostwo w wysokości 25% kosztu tj. 20,- tyś. zł.


Wszystko wydawałoby się iż jest logiczne, uzasadnione - tylko przyklasnąć. Głosowanie nad uchwałą  postawiło jednak włos na głowie.


Dzie
więciu radnych pozytywnie przychyliło się do zakupu - radni Czarnej Dąbrówki dwaj się wstrzymali, jeden był przeciw, radny Mydlity i Kleszczyńca również byli przeciw zakupowi.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego