Wymiana kulturowa - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Wymiana kulturowa

 
 
 
 

Wymiana kulturowa w zakresie regionalnych kulinariów


Miło nam poinformować że Gmina Czarna Dąbrówka wspólnie z partnerami z Litwy, Szwecji i Polski przystąpiła do wspólnego projektu mającego na celu wymianę kulturową w zakresie regionalnych kulinariów. W ramach projektu przewidziano organizacje szeregu wspólnych wydarzeń kulinarnych na terenie Szwecji, Polski i Litwy w ramach których odbywać się będą również sesyjne spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami by wesprzeć ich w nawiązaniu wymiany i pozyskaniu nowych, zagranicznych rynków zbytu.


Partnerem wiodącym jest Inkubator Przedsiębiorczość i Park Naukowy „KRINOVA” mieszczący się w Szwedzkim Kristianstad. Współpartnerami projektu oprócz Gminy Czarna Dąbrówka są Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku oraz Centrum Informacji Turystycznej i Biznesowej w Rietavas z Litwy.


Partnerami stowarzyszonymi z ramienia Gminy Czarna Dąbrówka są Gmina Cewice oraz Stowarzyszenia „Tradycja” przy wsparciu Światowego Stowarzyszenia Szefów Kuchni.

Całość projektu potrwa do końca 2019 roku. W ramach projektu w minionym tygodniu odbyło się pierwsze studyjne spotkanie w siedzibie Krinov’y, gdzie partnerzy wspólnie zainaugurowali swoją przyszłą współpracę oraz spotkali się z lokalnymi przedsiębiorcami. Kolejnym krokiem będzie festiwal kulinarny w Czarnej Dąbrówce, gdzie wspólnie z Gminą Cewice i Stowarzyszeniem „Tradycja” przygotowana zostanie wystawa i degustacja tradycyjnym potraw z naszego regionu.


Cały projekt odbywa się pod patronatem i dzięki współfinansowaniu z programu Interreg Południowy Bałtyk.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego