News - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

News

 


Godziny Otwarcia

Urząd Gminy
poniedziałek 8.00- 16.00
wtorek - piątek 7.00-15.00


Ośrodek Zdrowia
poniedziałek-piątek 7.30-18.00

GOK
poniedziałek 9.00-15.00
wtorek-czwartek 9.00-18.00
piątek 9.00-19.00
sobota 10.00-15.00


Biblioteka Publiczna
poniedziałek 09.00 - 15.00
wtorek 11.00 - 18.00
środa 09.00 - 15.00
czwartek- piątek 11.00 - 18.00


GOPS
woniedziałek 8.00-16.00
wtorek - piątek 7.00-15.00


ZGK
poniedziałek-piątek 7.00-15.00

ZEA
poniedziałek-piątek 7.00-15.00


News Zdarzenia

Pożar domku letniskowego w Zawiatach
W dniu 25.04.2017 r. tuż przed północą nasza jednostka została zadysponowana do pożaru domku letniskowego w miejscowości Zwiaty. Do działań zostały skierowane dwa zastępy gaśnicze. Po przybyciu na miejsce akcji rozpoczęto działania gaśnicze. Na miejsce prowadzonych działań przybyła sekcja PSP Bytów oraz sekcja OSP Rokity. Przyczyny pożaru wyjaśnia policja.
______________________________________________________________________

Zdarzenie drogowe w miejscowości Kleszczyniec
W dniu 22 lutego 2017r. nasza jednostka została zadysponowana zastępem GBARt do zdarzenia drogowego w miejscowości Kleszczyniec. Z informacji uzyskanych z PSK Bytów kierujący samochodem osobowym wjechał do rowu i niezbędne jest udzielenie pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia udzielono kierującemu pierwszej pomocy i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Przyczyny zdarzenia ustala policja. W działaniach prał również udział zastęp PSP Bytów.
______________________________________________________________________

XXXX
Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”
W dniu 3 lutego 2017r. w Zespole Szkół w Czarnej Dąbrówce odbyły się czterdzieste eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom”. Dzięki gościnności Pani Dyrektor Mirosławy Puttkamer, oraz świetnej organizacji i współpracy z Panią Bożeną Bujak zmagania młodych miłośników pożarnictwa przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze. Eliminacje składały się z dwóch etapów: pierwszy pisemny, który polegał  na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z 30 pytań. Drugie etap to pytania ustne z zakresu pierwszej pomocy, armatury pożarniczej oraz zagadnień prawno-statutowych do których ze względu na wyrównany poziom zakwalifikowało się po sześć osób z każdej grupy wiekowej. Komisja konkursowa oceniał i omawiała poszczególne pytania, na które odpowiadali uczestnicy konkursu. Końcowe wyniki przedstawiały się następująco:
Grupa I szkoły podstawowe

  • 1 miejsce -  Dominik Brac,  Zespół Szkół Czarna Dąbrówka

  • 2 miejsce – Klaudia Wilma, Szkoła Podstawowa w Jasieniu

  • 3 miejsce -  Agata Domaszk, Zespół Szkół w Nożynie

Grupa II gimnazjum

  • 1 miejsce  - Wiktoria Lejk, ZS Czarna Dąbrówka

  • 2 miejsce - Jakub Tusk, ZS Czarna Dąbrówka

  • 3 miejsce – Mikołaj Szczerba, ZS Rokity


Nagrody dla zwycięzców wręczyli Wójt Gminy Czarna Dąbrówka, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Jan Klasa oraz Komendant Gminny OSP Andrzej Rusiecki.
Zwycięscy poszczególnych kategorii wezmą udział eliminacjach powiatowych OTWP w Parchowie.

______________________________________________________________________

Pożar samochodu w Czarnej Dąbrówce
W dniu 26.12.2016r. o godz. 16.55 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Bytowie wpłynęła informacja, iż w pobliżu cmentarza komunalnego w Czarnej Dąbrówce zapalił się samochód. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy OSP Czarna Dąbrówka oraz zastęp PSP Bytów. Po przybyciu na miejsce zdarzenie większość pojazdu objęta była ogniem. Działania skupiono na gaszeniu pojazdu oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.
______________________________________________________________________

Zdarzenie na trasie Czarna Dąbrówka-Podkomorzyce
20 grudnia 2016r. tuz przed godz. 11.00 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Bytowie wpłynęła wiadomość, iż na trasie Czarna Dąbrówka-Podkomorzyce pomocy potrzebuje kierowca ciężarówki, który z niewiadomych przyczyn zjechał z pasa drogowego zatrzymując się na poboczu uszkadzając o przydrożne drzewo pojazd i naczepę. Na miejsce zostały skierowane dwa zastępy OSP Czarna Dąbrówka, zastęp PSP Bytów, zespół pogotowia ratunkowego oraz patrol Policji. W trakcie rozpoznania miejsca zdarzenia okazało se iż kierowca samochodu ciężarowego źle się poczuł. Na miejscu zdarzenia pojawił się zespół ratownictwa medycznego, który przewiózł mężczyznę do szpitala w Bytowie.
______________________________________________________________________

Wypadek na trasie Czarna Dąbrówka-Rokity
Czwartkowy mglisty i mroźny wieczór zapowiadał niespokojną noc. Wieczorem około godz. 20.30 nasza jednostka otrzymała informacje, iż na trasie Czarna Dąbrówka - Rokity do rowu wpadł dostawczy Mercedes. Z informacji uzyskanych od świadków zdarzenia wynikało, że żaden z osób nie potrzebuję pomocy medycznej, a pojazd znajduje się poza pasem drogowym. Zdecydowanie o zadysponowaniu zastępu ratownictwa drogowego za pomocą tzw. cichego alarmu. Przybyli na miejsce ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pomogli przewrócić uszkodzony pojazd na koła.
______________________________________________________________________

Wypadek drogowy na trasie Czarna Dąbrówka-Podkomorzyce
01.11.2016r. około godziny 0.15 w nocy do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Bytowie wpłynęła informacja o wypadku drogowym na trasie Czarna Dąbrówka-Podkomorzyce. Ze wstępnych informacji wynikało iż jadący w kierunku Podkomorzyc samochód osobowy dachował i pierwszej pomocy potrzebuje jedna osoba. Na miejsce zdarzenia skierowane zostały dwa zastępy OSP Czarna Dąbrówka, Zastęp PSP Bytów oraz patrol policji z Bytowa. Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostka OSP Czarna Dąbrówka przystąpiła do zabezpieczenia miejsca zdarzenia ( odłączenie akumulatora oraz odcięcie dopływu gazu). Jednak wstępne rozpoznanie nie ujawniło żadnej osoby która była uczestnikiem wypadku. Znalezione ślady krwi w pojeździe budziły obawę, iż kierujący pojazdem może być ranny i doznał szoku. Decyzją dowódcy akcji rozpoczęto poszukiwania osoby poszkodowanej. Przeczesano pobliski teren oraz pobocza. Po przybyciu na miejsce policji ustalono adres zamieszkania właściciela pojazd. Pod wskazany adres udał się patrol policji, jednakże nie uzyskano tam żadnej informacji. Pojazd został zabezpieczony. Przyczyny zdarzenia bada policja
______________________________________________________________________

Pożar budynku gospodarczego w miejscowości Jasień.
W dniu 22.10.2016r. ok. godz. 14.30 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Bytowie otrzymało informację o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Jasień. Palący się budynek był ogromnym zagrożeniem dla pobliskiego budynku mieszkalnego. Na miejsce pożaru natychmiast skierowano miejscową jednostkę OSP Jasień oaz dodatkowe siły i środki w postaci sekcji OSP Czarna Dąbrówka oraz PSP Bytów. Szybka interwencja OSP Jasień umożliwiła zdławienie zarzewia ognia, a przybyłe na miejsce jednostki z Czarnej Dąbrówki i Bytowa pomogły w dogaszeniu pożaru.
______________________________________________________________________

Pożar budynku w miejscowości Mikorowo
W dniu 18.09.2016r. około godz. 0.30 do Powiatowego stanowiska Kierowania w Bytowie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Mikorowo. Na miejsce akcji natychmiast zadysponowano zastęp OSP Mikorowo, dwa zastępy OSP Czarna Dąbrówka oraz sekcję PSP Bytów. Jednocześnie o zdarzeniu został powiadomiona policja oraz Pogotowie energetyczne. Przybyła na miejsce zdarzenia jednostka OSP Mikorowo po odcięciu prądu rozpoczęła akcje gaśnicza. szybka interwencja ograniczyła rozprzestrzenianie się ognia w znacznym stopniu ograniczyła skutki pożaru. Przybyły na miejsce zastęp OSP Czarna Dąbrówka wprowadził do budynku sekcje gaśniczą w celu przeszukania domu. Duże zadymienie zniwelowano użyciem agregatu oddymiającego. W celu wyeliminowania istnienia źródła ognia cały budynek prześwietlono kamerą termowizyjną przez strażaków z PSP Bytów. Przyczyny zdarzenia bada policja.
______________________________________________________________________

Zderzenie pojazdów na trasie Mikorowo-Przybin
W dniu 27.08.2016r. około godz.15.15, do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Bytowie wpłynęła informacja o wypadku drogowym na trasie Mikorowo-Przybin. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy OSP Czarna Dąbrówka, zastęp OSP Mikorowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji Ruchu Drogowego z Bytowa. Po przybyciu na miejsce okazało się, iż doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Podjęto działania mające na celu zabezpieczenie miejsce zdarzenia, oraz udzielono pierwszej pomocy uczestnikom wypadku. Przyczyny wypadku bada Policja.
______________________________________________________________________

Wypadek drogowy w Kleszczyńcu
W dniu 20.08.2016r. o godz. 5.50 w Kleszczyńcu doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 21 letni kierowca samochodu osobowego Honda Accord z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w drzewo. Na miejsce zdarzenia udały się dwa zastępy OSP Czarna Dąbrówka, sekcja PSP Bytów, Zespół Pogotowia Ratunkowego oraz patrol Policji. Podjęte działania skupiono na wydostaniu poszkodowanego z pojazdu oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Okoliczności wypadku bada policja.
______________________________________________________________________

Wypadek drogowy na trasie Czarna Dąbrówka-Rokity
W dniu 05.08.2016r. około godz. 20.30 do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Bytowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Czarna Dąbrówka-Rokity. Ze wstępnych informacji wynikało, iż na łuku drogi doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy OSP Czarna Dąbrówka, patrol Policji, Zespół ratownictwa medycznego oraz zastęp PSP Bytów. Po przybyciu na miejsce poszkodowanym udzielono pomocy medycznej oraz zabezpieczono pojazdy. Wprowadzono również ruch wahadłowy pojazdów. Przyczyny wypadku bada Policja.
______________________________________________________________________

Wypadek drogowy na trasie Czarna Dąbrówka-Rokity.
W dniu 29.07.2016r. około godz. 15.20 nasza jednostka został zadysponowana do wypadku drogowego na trasie Czarna Dąbrówka - Rokity. Na miejsce zdarzenia udały się dwa zastępy ratowniczo - gaśnicze. Po przyjeździe na miejsce okazało się, iż doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem. Na szczęście nikomu nic się poważnego nie stało. Po zabezpieczeniu pojazdów i odłączeniu akumulatorów nasze działania polegały na zabezpieczeniu pracy techników policyjnych poprzez kierowanie ruchem drogowym. Przyczyny wypadku bada policja.
______________________________________________________________________

Kolejny wypadek w Rokitach
Rano w dniu 08.06.2016r. na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z powiatową doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem samochodów ciężarowych. Z niewyjaśnionych przyczyn doszło do najechania w tył jednego z pojazdów. Na szczęście nic nikomu się nie stało. W wyniku uderzenia doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych, a z uwagi na gabaryty pojazdów trasa przez godzinę była zamknięta. Na miejscu zdarzenia zostały zadysponowane: OSP Rokity, dwa zastępy OSP Czarna Dąbrówka, sekcja PSP Bytów oraz policja.
______________________________________________________________________

Wypadek na trasie Mydlita-Jasień
W dniu 05.06.2016r. na trasie Jasień-Rokity doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego. Z nieustalonych przyczyn 69-letnia kobieta  kierująca samochodem osobowym marki Audi 80 zjechała z jezdni i uderzyła w drzewo.  Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Bytowie otrzymał informację, iż w samochodzie znajduję się nieprzytomna kobieta, która jest zakleszczona w pojeździe. W celu dotarcia do poszkodowanej niezbędnym okazało się użycie specjalistycznych urządzeń hydraulicznych. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały: OSP Jasień, OSP Rokity, PSP Bytów, zespół ratownictwa medycznego, patrol policji oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowaną do szpitala. Przyczyny wypadku bada policja.
______________________________________________________________________

Wypadek drogowy na trasie Czarna Dąbrówka-Rokity
W dniu 14.05.2016r. około godz. 18.20 dźwięk syreny poderwał ponownie na nogi strażaków z naszej jednostki, i po to po raz kolejny w kierunku miejscowości Rokity. Z informacji uzyskanych od dyżurnego PSK PSP w Bytowie wynikało, iż na trasie Czarna Dąbrówka-Rokity doszło do wypadku drogowego. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy (GBARt i GBA), zastęp PSP Bytów oraz zespół ratownictwa medycznego i policja. Z niewyjaśnionych przyczyn kierujący samochodem osobowym VW Golf zjechał z jezdni uderzając w skarpę. Siła uderzenia odrzuciła samochód kilkanaście metrów dalej. Przybyli na miejsce ratownicy w główniej mierze skupili się na udzieleniu pomocy kierowcy samochodu osobowego. Usytuowanie pojazdu oraz zniszczona karoseria uniemożliwiły podjęcie szybkiej ewakuacji poszkodowanego. Podjęto decyzje o użyciu urządzeń hydraulicznych w celu wykonania dostępu i dotarcia do poszkodowanego. Poszkodowany z urazem głowy został przetransportowany do szpitala. Przyczyny wypadku bada policja.
______________________________________________________________________

Kolejny wypadek drogowy na trasie Rokity-Rokiciny
W dniu 13.05.2016r. około godz. 12.15 do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Bytowie wpłynęła informacja o wypadku drogowym na trasie Rokity-Rokiciny. Z uzyskanych przez dyżurnego informacji wynikało, iż pierwszej pomocy potrzebuje jedna osoba. Na miejsce zdarzenia natychmiast została zadysponowana sekcja ratownictwa drogowego OSP Czarna Dąbrówka, zastęp PSP Bytów, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się że kierująca samochodem osobowym z niewyjaśnionych przyczyn zjechała z jedni w wyniku czego pojazd przewrócił się na dach. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Przyczyny wypadku bada policja.
______________________________________________________________________

Pożar lasu na trasie Łupawsko-Soszyca
W dniu 08.05.2016r. nasza jednostka została zadysponowana do pożaru lasu przy trasie Łupawsko - Soszyca. Jednocześnie na miejsce działań zostały zadysponowane OSP Rokity, OSP Jasień oraz zastęp PSP Bytów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zostały podjęte działania mające na celu ugaszenia poszycia leśnego. Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieuwaga osób wypoczywających nad jeziorem.
______________________________________________________________________

Wypadek drogowy na trasie Rokity-Rokiciny
W dniu 1 maja 2016r. nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego na trasie Rokity-Rokiciny. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy OSP Czarna Dąbrówka, policja, oraz zespół pogotowia ratunkowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i zabezpieczeniu terenu akcji udzielono pierwszej pomocy medycznej dwóm poszkodowanym osobom , które został przetransportowane do szpitala. Zespołu ratownictwa medycznego po przeprowadzeniu wstępnych badań zdecydował, aby kierowca jednego z pojazdów uskarżający się na ból w okolicach barka, również udał się do szpitala. Przyczyny wypadku bada policja
______________________________________________________________________

Pożar budynku mieszkalnego w Mydlicie
W dniu 02.03.2016r. o godz. 9.00 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Bytowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Mydlita. Na miejsce zdarzenia zadysponowano jednostki: OSP Rokity, OSP Jasień, OSP Czarna Dąbrówka (3 zastępy), PSP Bytów. Jako pierwsza na miejsce przybyła jednostka OSP Rokity, która rozpoczęła działania gaśnicze. W trakcie pojawiania się kolejnych jednostek okazało się, że właściciel budynku został poparzony. Pierwszej pomocy udzieliła poszkodowanemu sekcja medyczna OSP Czarna Dąbrówka, jednocześnie został wezwany zespół ratownictwa medycznego. Przyczyny pożaru są wyjaśniane
______________________________________________________________________

Wypadek w Podkomorzycach
W dniu 09-02-2016r. w miejscowości Podkomorzyce doszło do wypadku drogowego. Dyżurny PSK w Bytowie otrzymał informacje o zderzeniu dwóch pojazdów. Na miejsce zadysponowane dwie sekcji OSP Czarna Dąbrówka, sekcja PSP Bytów, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. po przybyciu na miejsce zabezpieczono teren działania. Przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego nie stwierdził urazów wśród uczestników zdarzenia. Przyczyny wypadku bada policja.
______________________________________________________________________

NEWS

Pożar domku letniskowego w Zawiatach
W dniu 25.04.2017 r. tuż przed północą nasza jednostka została zadysponowana do pożaru domku letniskowego w miejscowości Zwiaty.
WIĘCEJ NEWS

Numery Telefonów:

Wojt Gminy
tel: (059) 82-12-332
Sekretarz Gminy
tel: (059) 82-12-643
Komenda Policji  
tel:(059) 82-12-598
Ośrodek Zdrowia
tel: (059) 82-12-480
G.O.P.S.
tel: (059) 82-12-660
GOK
tel: (059) 82-12-014
Biblioteka
tel: (059) 82-14-005
Z.E.A.
tel: (059) 82-12-528
Z.G.K.
tel: (059)  82-14-020
CIT
tel: 501-923-906


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego