Dzień Strażaka 2017 - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Dzień Strażaka 2017

 
 


Dzień Strażaka w Czarnej Dąbrówce


W dniu 4 maja 2017 r. odbyły się uroczyste obchody Święta Ochotniczych Straży Pożarnych w OSP Czarna Dąbrówka.

Na uroczystość przybyli goście: Komendant gminny OSP Jan Klasa, Komendant OSP Czarna Dąbrówka Andrzej Rusiecki, ks. proboszcz Antoni Stranc oraz strażacy z OSP Rokity, OSP Mikorowo i OSP Jasień.

Uroczystość  rozpoczęła się od mszy świętej w kościele parafialnym p.w. św. Stanisława Kostki w Czarnej Dąbrówce.  W intencji wszystkich strażaków odprawiona została Msza Święta koncelebrowana przez ks. Proboszcza Antoniego Stranca.


Ksiądz proboszcz w kazaniu przytaczając słowa Jan Paweł II że strażacy są tymi, którzy - „Wierni przykazaniu miłości i chrześcijańskiej tradycji niosą pomoc bliźniemu w obliczu zagrożenia klęskami żywiołowymi”, życzył strażakom Bożego błogosławieństwa i opieki św. Floriana. Tym, którzy są wierni Bogu i Kościołowi, niech Patron ten wyprasza łaski u Boga: skuteczny ratunek bliźniemu i bezpieczny powrót do rodziny. Niech im towarzyszy łaska Boża tak, by niosąc ratunek bliźniemu, sami nie ponieśli szkody na ciele i na duszy.

Po tej uroczystości druhowie strażacy przejechali samochodami strażackimi do remizy OSP, a grupa reprezentacyjna w hołdzie zmarłym strażakom złożyła na ich grobach wieńce i zapaliła znicze.


Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem w Sali remizy OSP Czarna Dąbrówka.
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego