Czarna Dąbrówka - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Czarna Dąbrówka

Inwestycje 2017


Nowe ogrodzenie przy ZS Czarna Dąbrówka


Zakład Gospodarki Komunalnej wykonał prace  mające za zadanie wymianę starego ogrodzenia przed Zespołem Szkół w Czarnej Dąbrówce. Dokonano wymiany starych przęseł i zamontowano całkowicie nowe estetyczne ogrodzenie.

Koszt prac wyniósł 19.612,-

____________________________________________________________________________________

Dzień Kobiet w Czarnej Dąbrówce

Po raz pierwszy w Czarnej Dąbrówce , Stowarzyszenie Cztery Pory Roku, Rada Sołecka oraz Strażacy zorganizowali spotkanie z okazji Dnia Kobiet. 8 marca do  GCKiB z zaproszenia skorzystało ok 60 Pań. Wszystkich gości przywitała Prezes Stowarzyszenia Elżbieta Rusiecka a życzenia zebranym Panią złożył Pan Wójt Jan Klasa, Sołtys Józef Natkaniec i Komendant Gminny Andrzej Rusiecki.


Atrakcją wieczoru była inscenizacja Kabaretu przygotowanego przez uczniów Pani Ewy Kosińskiej Randka w Ciemno po Kaszubsku  oraz występ akordeonistów Pana Jana  Mizgiera.    


Przy wspólnym śpiewaniu piosenek, kawie i słodkim poczęstunku oraz  torcie ufundowanym przez miejscową piekarnię Państwa Myszk, spędzono mile wieczór.

____________________________________________________________________________________

Krew dla upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych

W sobotę 4 marca 2017 roku Klub Honorowych Dawców Krwi przy OSP Czarna Dąbrowica, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej  w  Bytowie oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bytowie w ramach akcji oddawania krwi pn. „Akcja spoKREWnieni służbą” zbierali krew dla upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych.

Zbiórka odbywała się Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Czarnej Dąbrówce. Jak zwykle nie zabrakło ludzi o ogromnym sercu którzy z przyjemnością oddają krew w różnych akcjach, dzięki nim zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców naszej gminy ale i sąsiednich miejscowości.

Poczęstunek dla wszystkich krwiodawców przygotowały panie z Koła Gospodyń „Cztery Pory Roku”

Strażacy zapowiadają że takie akcje będą cykliczne, więc dla chętnych będzie dodatkową okazją do oddawania krwi.


Podobne akcje odbędą się na terenie całego kraju od 1 do 30.03. „spoKREWnieni służbą” patronuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Szczegóły akcji niebawem.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego